
Endelig kom sesongens første poeng!
Kampen mellom KBK og HamKam endte 2-2. Vi spilte egentlig en ganske god fotballkamp, så noe bittert er det med kun ett poeng foran ett herlig Nordmøre på tirbunen.
Sola stråler over Kristiansund Stadion og det er en herlig atmosfære på tribunen. Det er med andre ord helt nydelige spilleforhold og alt er tilrettelagt for årets første 3-poenger.
Høydepunkter:
Første omgang
Laget som starter er McDermott, Strand Nilsen, Hopmark, Coly, Aasbak, Diop, Strand Isaksen, Kalludra, Mucolli, Gjertsen og Bye.
Det er gnist og glød over KBK. Vi kjenner vi er stolte av gutta på banen og alle nordmøringer som bærer de frem fra tribunen.
Etter 16 minutter sitter kampens første! Det er en nydelig kontring startet av Mucolli som drar av en mann og sender ballen videre til Gjertsen. Gjertsen gjør ingen feil og setter ballen i lengste. 1-0 til KBK!
KBK spiller godt og er solide i store deler av første omgang. Samspillet sitter bra, det er et offensivt KBK som trykker på og kommer til flere gode sjanser.
Mot slutten av omgangen er HamKam mer med i kampen og kommer til noen farlige sjanser. De får hjørnespark og trykker ballen inn i mål med ett minutt igjen av omgangen. Ballen er dessverre over streken i det Diop får avklart og det står 1-1.
Andre omgang
Aliou Coly må gi seg i pausen og Max Williamsen kommer inn.
KBK er påskrudd også i andre omgang og det er deilig å se alle gutta gi jernet for LagetforLidenskap. Vi fortsetter å spille god fotball og det gir også resultater!
På hjørnespark kommer målsniken Snorre Strand Nilsen opp og etter litt frem og tilbake setter han ballen i tverrligger og mål! 2-1 og Kristiansund Stadion i ekstase.
65 min og trippelbytte: Inn kommer Sebastian Jarl, Moses Mawa og Martin Sjølstad. Ut går Jesper Isaksen, Christoffer Aasbak og Agon Mucolli.
Så skjer det som ikke skal skje. Vi har egentlig ganske god kontroll på kampen men gir HamKam muligheten til å kontre. Den utnytter de og utligner til 2-2 i det 85 minutt.
Binni Willumson kommer inn for Liridon Kalludra etter 87 minutter.
Det blir lagt til 5 minutter men det vil seg ikke på slutten selv om vi presser på og trøkker HamKam bakover.
Litt bittert å ikke ta alle 3 poengene i dag men vi får i alle fall sesongens første poeng!
#lagetforlidenskap #KBK