Haugen forlenger med KBK
Haakon Haugen (18) har signert ny kontrakt med Kristiansund Ballklubb.
Den nye avtalen varer til utgangen av 2028-sesongen.
– Det føles veldig bra, det føles riktig og jeg gleder meg til å fortsette utviklingen min her i KBK. Det er jo barndomsklubben min – jeg er stor fan selv også – og jeg føler det er riktig sted for meg å utvikle meg videre som fotballspiller og person. Og så er det ikke minst en veldig fin gruppe og klubb å være i, sier Haakon Haugen.
Frei-gutten signerte proffkontrakt med KBK for ganske nøyaktig to år siden, kort tid etter sin første seriekamp i OBOS-ligaen.
Denne sesongen har det blitt ni seriekamper og sju cupkamper for KBKs førstelag. Han scoret det fjerde målet da KBK banket Rosenborg 4-1 på hjemmebane i juni. Haugen har også spilt tolv kamper for KBK 2 i Norsk Tipping-ligaen.
– Det har vært god progresjon i år. Jeg har fått starte et par kamper for førstelaget, og det ble toppet med et mål mot Rosenborg, så det var veldig artig. Det har vært en fin sesong for meg, og så håper jeg vi kan avslutte på en god måte.

På landslaget har han vært fast i troppen til Norge G18. Til nå har Haugen fått elleve kamper med flagget på brystet.
– Vi gikk videre til eliterunden i EM-kvalifiseringen som vi skal ha neste år, så det har vært veldig artig å være med der også. Ved å bli tatt ut på landslaget får man en bekreftelse på det gode arbeidet man legger ned i klubb, så det er veldig artig.
Haugen, som fyller 19 år i januar, har spilt både back og kant for KBK denne sesongen. Allsidigheten kan bli en styrke i tiden framover.
– Primært er det nok back som blir posisjonen min, men jeg vil beskrive meg selv som en ganske allsidig spiller. Jeg har jo spilt mye i angrep før, så jeg føler jeg kan bekle mange posisjoner. Jeg spiller der jeg får beskjed om, sier Haugen.

Se målet mot Rosenborg og flere andre høydepunkter fra våren og sommeren i denne episoden av «Laget for lidenskap»: