KBK - FC Honka: 2-1
KBK slo finske FC Honka 2-1 i Nordmørsværet på La Quinta-banen i Marbella. Sander Kartum scorte 2 mål i første omgang. KBK hadde en god første omgang og en litt svakere andre omgang men red seieren i land og vant kampen.
Første omgang
Starten av kampen preges av 2 lag som ønsker seg fremover og presser høyt. KBK tok mer initiativ utover i omgangen og fikk flere sjanser og muligheter. 2 mål på 6 minutter av Sander Kartum gjør at vi kan gå til pause med en fortjent 2-0 ledelse.

Andre omgang
KBK bytter 8 stykk i pausen. Hadaya, Annan, Hopmark, Williamsen, Jarl, Isaksen, Gjertsen og Willumson kommer inn. Agbo, Rakneberg, Askar og Sivertsen kom også inn i løpet av andre omgang.
I andre omgang var vi ikke like gode og solide. Begge lag har flere muligheter og det finske laget er mer med i kampen. Det er FC Honka som scorer omgangens eneste når KBK er uheldige, glir og gir vekk muligheten.
Men vi drar seieren i land. Kampen ender 2-1. Det skal også nevnes at Agbo hadde en i stor sjanse etter ett herlig skudd fra 25 meter. Han får ladet og siktet men keeper er på den og redder så den treffer stanga og ikke i krysset.
Du kan lese mer om kampen på tk.no. Klikk her.

Foto: Sofie Edøy, tk.no