KBK - Tromsø: 0-0
Det ble 0-0 på Fort Kristiansund i generalprøven før seriestart. KBK var gode i andre omgang, tar med seg en smulting fra oppkjøringa og gleder oss stort til sesongstart neste helg.
Det er en herlig lørdagskveld på Kristiansund Stadion. Det er god stemning og vi kjenner at vi nærmer oss seriestart. Nå er det kun en uke igjen til tellende kamper. Eliteseriestart er borte mot Aafk søndag 3. april kl. 18.00!
Første omgang
KBK starter med McDermott, Strand Nilsen, Coly, Hopmark, Aasbak, Diop, Kartum, Kalludra, Gjertsen, Mucolli og Mawa.
Første omgang er full av trøkk og intens men ingen av lagene er presise nok foran mål. Tromsø er farlig frempå ved ett par anledninger mens KBK mangler litt på siste tredjedel og kommer ikke til de helt store sjansene. Begge lag går målløse av banen til pause.
Andre omgang
Michelsen gjør 3 bytter i pausen; Mbaye, Ulvestad og Mawa kommer inn for McDermott, Hopmark og Bye.
I andre omgang er det et bedre og mer offensivt KBK. Vi har flere store og gode sjanser i starten av omgangen men klarer dessverre ikke omsette noen til mål. KBK klart best i andre omgang men begge lag går målløse av banen også etter 90 minutter.
Bytte etter 62 min: Mikkel Rakneberg inn, Torgil Gjertsen ut. Bytte etter 70 min: Jesper Isaksen inn, Sander Kartum ut. Rett før slutt Sebastian Jarl inn for Mido Diop.

#lagetforlidenskap #KBK