Rosa (35) starter i KBK: – Et eventyr å bli med på dette

Rosa Sørlie Borøchstein (35) drømmer om at byen skal farges mørkeblå.

Annonse:

Rosa Sørlie Borøchstein (35) er ansatt i en prosjektstilling som markedskonsulent i Kristiansund Ballklubb fra 1. juli og ut året. Her skal hun jobbe med oppfølging av eksisterende og nye sponsorer sammen med Kjetil Thorsen.

– Jeg er selvutnevnt «wingwoman» til Kjetil! Arbeidsoppgavene blir primært på marked, og det handler om å få enda flere med på laget og rigge oss sterkere for årene som kommer, sier hun.

Borøchstein kommer fra Kristiansund og er utdannet fysioterapeut, der hun har jobbet tett på toppidretten gjennom privat praksis i Trondheim i tre år. På Nordmøre er hun mest kjent som restaurantsjef i Burger King i åtte år. De siste fire månedene har hun vært på reise med familien, og kjenner på at det er fint å komme tilbake til byen i havgapet.

– Jeg har vokst opp i en fotballfamilie og spilt mye fotball selv. Jeg kommer fra en familie som har vært på stort sett alt av hjemmekamper og fulgt reisen til KBK. Nå vil jeg føre de verdiene videre til min familie og de rundt meg. Det finnes ikke bedre eventyr enn å ta del i KBK-eventyret!

Rosa Sørlie Borøchstein er klar for jobb på Nordmøre stadion.
Rosa Sørlie Borøchstein er klar for jobb på Nordmøre stadion.

Borøchstein er full av ambisjoner og er ivrig etter å komme i gang.

– Vi må skape et tettere bånd mellom klubben, næringslivet og regionen vår. Jeg har en drøm om at byen vår er mørkeblå på hver eneste hjemmekamp. Og i dagene mellom kampene vil jeg at vi skal kjenne sterkere at vi har et eliteserielag på Nordmøre. Da må folk kjenne spillerne, og spillerne skal kjenne at de har en hel by i ryggen.

Framover kommer hun til å være mye ute i bybildet og besøke skoler, aldersbestemte lag, foreninger osv. Hun ønsker å ta med seg spillerne og sørge for at alle blir bedre kjent med dem, slik at vi bygger et sterkere fellesskap.

– Jeg er ekstremt glad i folk. For meg er KBK mer enn bare elleve spillere på banen – det er menneskene i klubben, rundt klubben, samarbeidspartnere, supportere og barn som har KBK-spillerne som forbilder. Det er et eventyr for meg å få lov til å ta del i dette!

Det er enda noen uker til første arbeidsdag, men tankeprosessen er i gang.

– I hodet har jeg allerede startet litt. Fra 1. juli trykker jeg på «play», og da kommer vi til å vises.

Daglig leder Christian Gauseth i Kristiansund Ballklubb er glad for å få med Rosa Sørlie Borøchstein på laget.

– Vi ønsker å gi større verdi og flere opplevelser til samarbeidspartnerne våre, og i det arbeidet passer Rosa perfekt. Hun skal følge opp sponsorene våre, for vi ønsker å ta godt vare på de som tar vare på oss. Hun kommer til å vie mye av tiden sin til alt av både eksisterende og nye partnere.

Rosa Sørlie Borøchstein vil danne en sterk duo på marked i KBK sammen med Kjetil Thorsen.

– De blir vår «Batman og Robin»! Det er i første omgang en prosjektstilling ut året, og vi skal prate godt sammen underveis i den perioden, sier Gauseth.

Få med deg det som skjer på innsiden av Kristiansund Ballklubb, se nyeste episode av «Laget for lidenskap» her:

 

Annonse fra Eliteserien: