Surt tap i fartsfylt kamp
Det ble en underholdende kamp der KBK skapte mange sjanser, men vi var ikke effektive nok foran mål. Det endte med tap i Fredrikstad.
Det endte 3-1 til FFK på Fredrikstad stadion søndag kveld. Fredrikstad tok ledelsen på straffespark ved Joannes Bjartalid, før Rezan Corlu utlignet i første omgang. Henrik Skogvold scoret to ganger i andre omgang, uten at KBK klarte å svare på resultattavla.
KBK skapte svært mange sjanser gjennom kampen, og burde ha scoret mer enn det ene målet.
Igor Jelicic og Leander Næss Alvheim ble valgt i startelleveren på bekostning av Marius Olsen og Mustapha Isah. KBK startet med dette laget: Adrian Sæther – ian Hoffmann, Igor Jelicic, Dan Peter Ulvestad, Mikkel Rakneberg – Syver Skeide, Niklas Ødegård, Rezan Corlu – David Tufekcic, Sander Kilen og Leander Næss Alvheim.

Det var en ganske rolig start på kampen, og FFK hadde dagens første avslutning på mål på et frispark fra langt hold som Adrian Sæther slo til corner.
To minutter senere kom Niklas Ødegård til en fin mulighet da han tråklet seg inn i Fredrikstad-feltet, men avslutningen gikk utenfor mål.
KBK presset høyere enn normalt i starten av kampen, og utnyttet Leander Alvheims hodestyrke til å komme med flere innlegg i boksen.
Ian Hoffmann fikk en bra sjanse etter 18 minutter etter en god gjenvinning høyt i banen av KBK, men skuddet gikk rett utenfor.
Så fikk FFK en kjempesjanse da Henrik Skogvold skjøt i tverrliggeren tre minutter senere, men spissen var muligens i offside.
Ett minutt senere falt Skogvold inne i boksen i en duell med Ian Hoffmann, og dommeren dømte straffespark. Joannes Bjartalid satte inn 1-0.

Det var et hardt slag for KBK, som hadde en positiv start på kampen. Men utligningen kom etter en halvtimes spill. KBK fikk muligheten til å kontre, og ballen gled flott fra spiller til spiller fram til Sander Kilen på venstrekanten. Samtidig kom Rezan Corlu på løp inn i 16-meteren, han fikk ballen perfekt levert av årdølingen og bredsidet den mot i lengste hjørne på én touch. Der gikk ballen stang inn og det sto 1-1!
Etter 40 minutter leverte Adrian Sæther en bra redning som hindret nytt FFK-mål da hjemmelaget kom på en kontring.
Både Mikkel Rakneberg og Leander Næss Alvheim fikk til avslutninger mot FFK-målet rett før pause, men det sto 1-1 etter en underholdende førsteomgang.

KBK startet bra også i andre omgang. David Tufekcic ble tidlig spilt fri på høyrekanten, men avslutningen ble blokkert. Rett etterpå slo Niklas Ødegård ballen inn, og den gikk gjennom feltet og i stanga.
Men det var Fredrikstad som scoret, nesten ut av ingenting etter 55 minutter. Eid slo inn fra høyre, og Skogvold headet inn 2-1.
Rett etterpå fikk Leander Alvheim en kjempesjanse da han ble spilt fram av David Tufekcic, men avslutningen gikk utenfor.
Ett minutt senere banket Alvheim til fra 20 meter, men skuddet ble slått unna av keeper.

Sander Kilen kom også svært nær etter 63 minutter, da han skjøt et frispark i stanga. Ballen gikk i ryggen på keeper, men spratt ikke KBKs vei. Kilen og Tufekcic ble så byttet ut, og Mustapha Isah og Alioune Ndour kom inn.
Med et kvarter igjen å spille fikk FFK kontre, og Henrik Skogvold satte enkelt inn 3-1 for hjemmelaget.
Etter 84 minutter slo Mikkel Rakneberg et perfekt innlegg mot Leander Alvheim som skled inn på bakerste stolpe, men spissen satte ballen over mål.
På overtid headet Mustapha Isah rett utenfor mål etter et innlegg fra en annen innbytter, Frederik Flex. Også Alioune Ndour fikk avsluttet fire minutter på overtid, men ballen gikk over mål. Det endte 3-1 på Fredrikstad stadion.
Neste KBK-kamp er hjemme mot Strømsgodset søndag om én uke. KJØP BILLETTER TIL KBK–GODSET HER
