Takk til Kenneth!

Kenneth Leren takker for seg som sportslig leder – Terje Wiik er ny mann inn.

Annonse:

Vår sportslige leder Kenneth Andre Leren gir seg etter endt sesong. Kenneth har vært sportslig leder i klubben i seks eventyrlige sesonger og har vært en viktig bidragsyter til klubbens enorme utvikling i denne perioden.

Sportslig lederfunksjonen i KBK er ikke en heltidsstilling, så Kenneth har kombinert dette med fulltidsjobb som advokat. Med hensyn til totalbelastningen har Kenneth derfor bestemt at det er best for alle parter at han nå takker for seg.

KBK vil takke Kenneth for den enorme innsatsen han har lagt ned og så gleder vi oss til å se han på tribunen som tilskuer de neste årene.

- Det er med en blanding av ydmykhet, stolthet og takknemlighet jeg nå takker av som sportslig leder i KBK, sier Kenneth A. Leren og fortsetter:

- Da jeg tok over i februar 2015 hadde Christian nettopp fullført sin første sesong som hovedtrener, klubben var i ferd med å etablere seg i OBOS-ligaen og planene for tak på deler av Kristiansund Stadion var i emning. 

Det vi har oppnådd de snart seks årene som fulgte, var det ingen som kunne forestille seg den gangen – meg inkludert. Klubben har etablert seg som et stabilt topp 6-lag i Eliteserien, fått et intimt, flott og normalt fullsatt stadion, og blitt et symbol og en attraksjon for hele Nordmøre. Det ligger mye hardt arbeid bak dette, både fra ansatte, spillere og frivillige i KBK, sponsorer og støttespillere og - ikke minst - publikum.

For min egen del har kombinasjonen av en tidkrevende jobb i det daglige og det som må legges ned av arbeidsinnsats i KBK blitt for utfordrende. 

Men jeg gleder meg til å få muligheten til å nyte Eliteserie-fotball i Kristiansund fra tribunen neste år. Jeg er sikker på at KBK vil fortsette utviklingen som klubb fremover. Det er ingen trener i Norge jeg ville byttet ut Christian med. Hans dedikasjon, fotballforståelse og ærgjerrighet er unik i norsk sammenheng. Tilsvarende er Kjetils ambisjoner, raushet og evige og ukuelige optimisme helt avgjørende for at klubben skal ta de neste stegene.

I Terje får klubben tilbake en mann med gode samarbeidsevner og svært god oversikt over norsk fotball. Spillergruppen er nå erfaren i Eliteserien, med en god blanding av rutine, talent, ambisjoner, kløkt og lederskap. Med et samlet Nordmøre bak klubben ligger alt til rette for videre utvikling, sier Leren.

Takk for meg og lykke til i 2021!

— Kenneth A. Leren


Samtidig med at Kenneth takker for seg, har klubben signert en treårsavtale som sportslig leder med Terje Wiik som ser fram mot utfordringen som venter.

- Jeg gleder meg til å ta fatt på jobben som sportslig leder. KBK betyr mye for meg. Jeg har stor respekt for det Kenneth har tilført sporten i alle disse årene som sportslig leder, han har vært en svært viktig mann.

- Jeg var med på å ansette Christian før jeg gav meg som styreleder. Å få jobbe med han og de øvrige på sport ser jeg nå veldig frem til, sier Terje Wiik.
 

Takk nok en gang til Kenneth og velkommen til Terje!

#KBK #Lagetforlidenskap

 

Foto: Rune Edøy, Tidens Krav

 

Annonse fra Eliteserien: