Zymer Bytyqi klar for KBK

Kantspilleren Zymer Bytyqi (29) er klar for Kristiansund Ballklubb.

Annonse:

– Det føles veldig fint, og jeg gleder meg til å komme i gang. Det er en fin gjeng her i Kristiansund med masse potensial, og jeg har stor tro på at dette blir bra, sier Zymer Bytyqi.

Bytyqi kommer gratis til Kristiansund Ballklubb, og har skrevet under på en kontrakt som varer ut 2027-sesongen. Han får draktnummer 11 i KBK.

Bytyqi har trent med laget den siste uka, og så søndagens lokalderby fra tribuneplass.

– Det var en viktig seier for oss, og det var fint å se at det var så mye følelser involvert.

Nå ser han fram til å bidra på banen selv. Bytyqi beskriver seg som en spiller som er god én-mot-én og på å skape sjanser for seg selv og lagkameratene.

– Forhåpentlig skal jeg bidra med mål, assists og kanskje noe show! Det kommer til å bli en fin høst, der vi skal jakte trepoengere samtidig som vi skal utvikle oss. 

Zymer Bytyqi er klar til å ta på seg KBK-drakta på Nordmøre stadion.
Zymer Bytyqi er klar til å ta på seg KBK-drakta på Nordmøre stadion.

Zymer Bytyqi ble tidenes yngste eliteseriespiller da han debuterte på øverste nivå for Sandnes Ulf i 2012, og slo den gang rekorden til Sverre Økland. Året etter gikk turen til RB Salzburg i Østerrike, og kantspilleren kom senere tilbake til Rogaland – først i Sandnes Ulf, og deretter i Viking.

Han imponerte i Viking-trøya, og ble igjen attraktiv for utenlandske klubber. I 2021 gikk han til Konyaspor, og spilte senere for Olympiakos, Antalyaspor og CSKA Sofia.

Zymer Bytyqi spilte 44 aldersbestemte landskamper for Norge, fra G15- til U21-nivå. Han har både norsk og kosovisk nasjonalitet, samtidig som han er født i Belgia, og på seniornivå har han spilt en rekke landskamper for Kosovo.

Nå får KBK-fansen og resten av landet se kantspilleren tilbake i norsk fotball.

– Det blir gøy! Jeg har kjent på at jeg aller helst vil være i Eliteserien, og det er fint at jeg kan gjøre det her i KBK, sier Bytyqi.

Se videoen «KBK and The Atlantic Road»:

Annonse fra Eliteserien: