Storscorer klar for KBK
Augusta Skrede Luggenes (23) har bøttet inn mål for Stjørdals-Blink i år. Nå er hun klar for Kristiansund Ballklubb.
Onsdag besøkte hun Nordmøre stadion og skrev under på en kontrakt som gjør at hun er KBK-spiller fra nyttår. Samtidig får hun en rolle som fysioterapeut i KBK Kvinner.
– Det er et veldig spennende prosjekt. Klubben kom med et godt tilbud der jeg kan kombinere rollene som spiller og fysio, så det er en vinn-vinn-situasjon, sier Augusta Skrede Luggenes.

Denne sesongen har hun scoret 28 mål på 19 kamper for Stjørdals-Blink i 4. divisjon i Trøndelag. Hun kommer opprinnelig fra Øvre Årdal, der hun startet karrieren i Jotun – samme klubb som herrelagets Sander Kilen.
Turen gikk videre til spill for Kaupanger og Tangmoen, før hun gikk til Stjørdals-Blink før 2025-sesongen. Luggenes var en sterk bidragsyter til at Blink tok seg til opprykkskvalik i år.
Nå ser hun fram til å flytte til Kristiansund og spille for et hardtsatsende KBK Kvinner i 2026.
– Nå skal jeg finne et sted å bo, og komme i gang med hverdagen her. Jeg gleder meg!

Neste sesong får Luggenes spille sammen med Julie Belden Rasmussen, som kommer fra 1. divisjonsklubben Fyllingsdalen. Onsdag signerte Nora Baglo som ny hovedtrener for KBK Kvinner.